تبلیغات
control - سیستم کنترل هوشمند موتورخانه زیمنس” SIEMENS “
درباره وب سایت

ارتباط با ما:


mehdi400v@yahoo.com
آرشیو وب سایت
نویسندگان
موضوعات
لینک دوستان
آمار وب سایت
  • بازدیدهای امروز :
  • بازدیدهای دیروز :
  • كل بازدیدها :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • كل مطالب ارسال شده:
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ورود به پروژه


کنترل هوشمند موتورخانه SIEMENS:

در موتور خانه های موجود  دمای آبگرم تولیدی  به صورت دستی کنترل می شود و دمای تنظیم شده در آنها در فصول و ساعات مختلف روز تغییر نمی کند و این امر موجب هدر رفت بالای انرژی می شود. با توجه به افزایش قابل توجه قیمت حامل های انرژی برای کاهش هزینه باید به سمت اصلاح سیستم موتورخانه ها حرکت کرد.HVAC SIEMENS


هوشمند سازی موتورخانه  با کنترل مشعل ها و پمپ ها، موجب مصرف بهینه انرژی می گردد. سیستم موتورخانه هوشمند زیمنس به تعداد طبقات و واحدهای ساختمانی ارتباطی نداشته و همچنین برای نصب آن نیازی به تخریب ساختمان و یا تغییر در موتورخانه نمی باشد. درموتورخانه های هوشمند مسکونی  کاهش (بین 15% تا 40%) مصرف گاز مشاهد می شود. با توجه به افزایش پلکانی قیمت گاز (با در نظر گرفتن حداقل 15% کاهش مصرف) کاهش 30% در گاز بهای مصرفی هر دوره مشاهده می گردد.  در ساختمان های اداری  با نصب سیستمهای هوشمند موتور خانه شاهد کاهش 40% در مصرف گاز و کاهش 70% در گاز بهای آن  در ساختمان هستیم. در عین حال این امر موجب کاهش استهلاک تجهیزات تاسیساتی ساختمان نیز می شود.

نحوه کارکرد سیستم کنترل هوشمند موتورخانه  SIEMENS:

کنترل هوشمند موتورخانه زیمنس متشکل از یک دستگاه کنترلر مرکزی، صفحه نمایشگر و تعداد چهار سنسور دمایی می باشد که سه سنسور در داخل موتورخانه 1- لوله رفت دیگ 2- لوله برگشت دیگ 3- منبع کویلی و یک سنسور  در فضای خارج ساختمان نصب می گردد.

وظیفه سنسور فضای خارج  انتقال لحظه به لحظه ی دمای هوای خارج ساختمان به کنترلر می باشد تا کنترلر با توجه به دمای خارج دمای دیگ را تنظیم کند.

به طور مثال اگر دمای خارج ساختمان 10- درجه سانتی گراد باشد، کنترلر به دیگ فرمان می دهد تا با تمام ظرفیت کار کرده و دمای آب جهت گرمایش ساختمان را تا 80 درجه سانتی گراد (با توجه به نوع ساختمان این دما تغییر می کند) افزایش دهد. در صبح همان روز دمای هوای خارج 5+ درجه سانتی گراد می شود و با توجه به نیاز کمتر ساختمان به گرمایش کنترلر فرمان می دهد تا دمای آب گرمایش به 65 تا 70 درجه سانتی گراد کاهش یابد.

در موتورخانه های سنتی در ابتدای فصل تا انتهای فصل دمای دیگ بر روی یک عدد ثابت تنظیم می گردد و موتورخانه همواره تحت فشار بوده و انرژی بسیار زیادی مصرف می کند در صورتی که در سیستم کنترل هوشمند موتورخانه زیمنس دمای دیگ همواره در حال تنظیم شدن با توجه به دمای هوای بیرون (با در نظر گرفتن دمای مورد نیاز برای آب مصرفی) در حال تنظیم می باشد. در نتیجه سیستم کنترل هوشمند موتورخانه زیمنس بطور خودکار در روزهای سرد دمای دیگ را افزایش و در روزهای گرم دمای دیگ را کاهش می دهد. با کاهش دمای آب در گردش:

1. به دلیل افزایش نیافتن دمای داخل، نیاز به باز کردن پنجره جهت کاهش دمای ساختمان بوجود نمی آید.

2. به دلیل کاهش اختلاف دما، باعث کاهش چشمگیر مصرف انرژی می گردد. (عدم تولید گرمای بیش از حد نیاز)

3. کاهش استهلاک تجهیزات موتورخانه و عدم زیر فشار بودن تجهیزات بصورت مداوم

علاوه بر موارد بالا سیستم کنترل هوشمند موتورخانه قابلیت برنامه ریزی جهت روشن و خاموش کردن تجهیزات موتورخانه بر اساس ساعت کاری شرکت ها و ادارات را دارد. و می تواند قبل از شروع ساعت کار کارمندان فعال گردد و در پایان ساعت کاری سیستم موتور خانه را غیرفعال کند و چند ساعت قبل از شروع به کار ساختمان سیستم را روشن کرده تا فضای ساختمان گرم گردد. و نیز می توان در ساختمان های مسکونی میزان دمای آب گرم مصرفی را از ساعت 12 شب تا 4 صبح کاهش داد.

از دیگر مزایای این سیستم که در ساختمان های اداری کاربرد فراوان دارد جلوگیری از یخ زدگی آب داخل لوله ها در زمان Standby دیگها می باشد. در این زمان با راه اندازی دیگ و پمپ های سیرکوله گرمایش، از یخ زدگی سیستم جلوگیری می-کند.

مزایای کنترل هوشمند موتورخانه زیمنس  SIEMENS

* قابلیت برنامه ریزی به صورت روزانه، هفتگی و سالیانه

* کنترل حداقل و حداکثر دمای دیگ و آب گرم مصرفی به صورت مجزا

* قابلیت اتصال به کلیه بویلرهای گازی و گازوئیلی­،پانلهای خورشیدی، پمپهای حرارتی

* قابلیت تغییر حالت کنترلی از اتوماتیک به دستی

* جلوگیری از یخزدگی در ساعات خاموش پمپ سیرکولاسیون

* هزینه مناسب و بازگشت سرمایه در مدت کوتاه

* تامین آبگرم مصرفی با وجود افزایش مصرف در تمام طول هفته

* دارای نمایشگر گرافیکی

* کاهش گاز بهای مصرفی

* کاهش برق مصرفی

* کاهش هزینه تعمیرات و نگهداری

* افزایش طول عمر تجهیزات

* بازگشت سرمایه با توجه به نوع پروژه در مدت زمان بسیار کوتاه

* افزایش طول عمر تجهیزات (دیگ، مشعل، پمپ)

* کاهش تعمیرات تاسیساتی

* کاهش انتشار گازهای گلخانه ای  CO2 ناشی از سوخت گاز

* تامین محیط آسایش ساختمانطبقه بندی: کنترل و ابزار دقیق،
ارسال توسط مهدی میرحسینی | تاریخ : جمعه 2 آبان 1393 | نظرات ()
عناوین آخرین مطالب ارسالی
صفحات دیگر